Ve čtvrtek 17. 8. 2023 se budeme zase po roce bát. V arboretu budou rozlezlá strašidla a umrlci budou vylézat z hrobů... Mladší děti do 7 let vyrazí prokázat svou odvahu v 17.30 a větší děti, kterým je 8+ budou vycházet od 21.00. Těšíme se na další ročník Stezky odvahy se skákacím hradem, dobrovolnými hasiči, dravým ptákem, ohňovou show, malováním na obličej, dětskými dílničkami a strašidly.

Vimpersko, Hračky u Krtečka a hotel Zlatá Hvězda pořádaly dne 4. 12. 2022 v hotelu Zlatá Hvězda Čertovskou neděli. Jak se vydařila můžete vidět z fotek Milana Peška.

Téměř 200 dětí za dohledu rodičů, prarodičů, čertů a dalších bytostí skákalo vánočního panáka, lepilo peří na andělská křídla nebo házelo brambory do čertovského košíku. Odvážnější děti si za vstupem do pekelné brány po tom, co prolezly tunelem, mohly prohlédnout peklo.

V pátek 2. 9. 2022 jsme již tradičně zahájili nový školní rok společně s vimperskými dětmi malováním na asfalt a opékáním špekáčků na hřišti Nad Pekárnou. Letošním tématem bylo Léto a příroda. Své zážitky a představy kreslilo celkem 114 holek a kluků. Za každý namalovaný obrázek děti dostaly špekáček, hadí chleba, maršmelouny a jablka. Největší zájem byl o hadí chleba.  Děti si opékaly a čekaly nedočkavě, jaké obrázky porota vyhodnotí jako nejlepší.

V pátek pořádáme tradiční opékání špekáčků, maršmelounů, hadího chleba a jablek. 

Na místě jsme od 15.30, tak vezměte děti a pojďte s nimi oslavit začátek školního roku. :-)

 

V úterý, 23. srpna bude v arboretu zase jednou strašit. Na letním kině a právě v arboretu proběhne prázdninová Stezka odvahy pro malé i větší děti.

Menší děti budou vycházet v 17.30, větší vyrazí v devět hodin večer.

Ve středu to bude týden, co jsme se v arboretu potkali se strašidly i dlouhými stíny a zaslechli jsme tam strašné kvílení duchů…

Za náš spolek Vimpersko mnohokrát děkujeme všem, kdo nám pomáhali v areálu letního kina nebo v něm zajišťovali občerstvení a doprovodný program. Jde o Artego, Ivetu Lahovcovou a její pojízdnou kavárnu. Pomáhali nám Sára Becková, Marcela Budínská, Světlana Ferková, Jarka Jandová, Verča Jirušová, Alena Martínková, Eva Říhová, Liduška Stejskalová, Ivan Strašil a dětem na obličej malovala Mária Vacíková s kolegyní. Za technickou podporu děkujeme celému Městskému kulturnímu středisku a hlavně panu Vavrovi. Stany nám půjčili také hrabičtí hasiči a tamní osadní výbor. Prvky na stezce postavili Šárka Janásková, Pepa Zeman a Jirka Vávra starší.

Jako každý školní rok i letos oslavíme jeho začátek na Hřišti Nad Pekárnou.

Děti budou kreslit na asfalt vzpomínky z prázdnin a každý kreslíř dostane špekáček. Na ohni budeme péct i jablka, hadí chleba a maršmelouny.

POZOR! Stezka odvahy přesunuta na středu, 25. 8., abychom zůstali v suchu...

Na místě ze strany letního kina najdeme malování na obličej, občerstvení, pojízdnou kavárnu Sladká pauza, doprovodný program a v arboretu hodně, mnoho strašných, hrůzu nahánějících strašidel. 

Přijďte směrem od letního kina, vchod z cesty od zámku ke hřbitovu bude uzavřený. 

Prosíme, přineste si repelent.

Těšíme se od 17.30 na menší děti do 7 let a od 21.00 na všechny děti, kterým je víc než 8.
Vstup je zdarma.

Již tradičně jsme druhý školní den 2. 9. 2020 slavili na Hřišti na Pekárnou začátek školního roku. Ještě ve tři hodiny poprchávalo a tak jsme měli trochu obavy, že to letos nevyjde.

Ale ve čtyři už svítilo sluníčko a děti začínaly pod vedením Mirky Fridichové Kunešové a Lídy Stejskalové malovat. Někteří kreslili na papír, většina z nich na asfalt. Malířů se sešlo opravdu hodně, celkem 102. Letošní téma bylo Strašidla a navazovalo na Stezku odvahy. Přesto se malovalo všechno: traktory, sluníčka, tatínkové, maminky, jednorožci, zvířátka, nejvíc ale duhy a také ta strašidla.

Tradičně spolu oslavíme začátek školního roku na Hřišti Nad pekárnou.
2. školní den: 2. 9. 2020, středa, 15.30
Za každý obrázek dostane kreslíř/ka špekáček.
Pečeme nejen špekáčky, ale i jablka, hadí chleba a maršmelouny. 
Těšíme se na vás. :-)

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334