Již tradičně jsme druhý školní den 2. 9. 2020 slavili na Hřišti na Pekárnou začátek školního roku. Ještě ve tři hodiny poprchávalo a tak jsme měli trochu obavy, že to letos nevyjde.

Ale ve čtyři už svítilo sluníčko a děti začínaly pod vedením Mirky Fridichové Kunešové a Lídy Stejskalové malovat. Někteří kreslili na papír, většina z nich na asfalt. Malířů se sešlo opravdu hodně, celkem 102. Letošní téma bylo Strašidla a navazovalo na Stezku odvahy. Přesto se malovalo všechno: traktory, sluníčka, tatínkové, maminky, jednorožci, zvířátka, nejvíc ale duhy a také ta strašidla.

Porota ve složení Mirka Fridrichová Kunešová, Lída Stejskalová, Stanislav Hubáček a Bláža Strašilová měla opravdu těžkou úlohu. Jejím úkolem bylo vybrat pět nejlepších kreseb. Nakonec vybrali 6 obrázků - č. 27, 15, 24, 20, 62 a 63. Autoři a autorky nejlepších obrázků mohou napsat svá jména na Facebook Vimperska. Za odměnu dostali bublifuky, omalovánky a klíčenky.

Protože byly obrázky pěkné opravdu úplně všechny dostal, každý malíř/malířka za své dílo špekáčka, hadí těsto, maršmelouna nebo jablíčko a také bonbóny. Nálada byla výborná, děti, rodiče, babičky, dědečkové, prostě všichni jsme opékali, tančili a bavili se. Společně jsme strávili opravdu pěkné odpoledne.

Velice děkujeme manželům Hanžlovým – pekárna Hanžl , kteří nám sponzorsky napekli výborný chleba, za velice výhodnou cenu jsme dostali špekáčky od Řeznictví Rataj Zdíkov, Petruška Litvanová  zadělala hadí těsto . Ceny darovalo Hračkářství Krteček a firma STARNET.

Manželům Koubovým děkujeme za poskytnutou elektriku, Městskému kulturnímu středisku za zapůjčení techniky a hudby a Petru Moravcovi za montáž.

Poděkování patří také všem, kdo nám pomáhali - Lída Stejskalová, Bláža Strašilová, Lukáš Blaschko, Jiří Vávra st. a Radek Spurný.

Celé odpoledne zdokumentoval a nafotil Standa Hubáček. Fotogalerii z opékání najdete na FB Vimperska. 

Všem děkujeme a zase příště se na Vás těšíme.

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334