30. července proběhlo další veřejné projednání druhé změny vimperského územního plánu a jeho tématem byl především Vodník. Od počátku jsme se snažili, aby tady nemohla stát vysoká stavba nového hotelu. Kdo se o věc zajímá, ví, že zvýšení staveb z 11 na 13 m neprošlo napoprvé přes Krajský úřad a představitelé našeho města po té udělali nestandardně vše pro to, aby zájem soukromého majitele pozemků zvítězil.
Na dalším jednání s představiteli Krajského úřady dohodli, že hotel vysoký přes 12 m na Vodníku přece jen vyroste. Je to možné, protože se zavázali, že na zbytku údolí nevyrostou stavby, které by svou výškou přesahovaly 7 m.
Jestli s tímto stanoviskem nesouhlasíte, můžete podepsat námitku ke změně územního plánu. Archy na podpisy a plné znění námitky najdete v trafice Camélie, kde je to otevřeno v neděli v době 8.00 - 12.00 a v pondělí od 6.30 - 17.30, nebo na baru v Cihelně, tam je otevřeno mezi 16.00 - 23.00. Čas na podání námitky vyprší v úterý, proto Vás prosíme, abyste své podpisy připojili v neděli 4. 8. nebo v pondělí 5. 8.  Děkujeme!

Je téměř jisté, že představitelé našeho města a Stavební úřad z dohodnutých podmínek necouvnou a přes 12 m vysoký hotel, o kterém architekt zpracovávající územní plán Vimperka otevřeně tvrdí, že je ošklivý a už v návrhu nepovedený, nechají postavit. A to i za situace, kdy máme nového městského architekta a existuje další studie, která podává mnohem zdařilejší a kvalitnější návrh hotelu a přístavby restaurace.

I když k tomu dojde, je důležité dát představitelům města najevo svůj nesouhlas a ukázat jim, že je ve Vimperku dost lidí, kteří opravdu stojí o to, aby naši představitelé hájili zájmy nás všech a chránili unikátní zákoutí Vimperka.

Za Váš podpis ještě jednou děkujeme.

Jestli Vás zajímají stanoviska, která jsme k problematice staveb na Vodníku nechali zpracovat, najdete je tady.

Návrh hotelu, který má podle většiny našich zastupitelů a majitelů pozemků na Vodníku stát. Zdroj zde.

A tady mnohem zdařilejší návrh hotelu, který na Vodníku ale nebude, i když chtějí mít naši zastupitelé Vimperk architektonicky zajímavý a dokonce na to najali městského architekta. Zdroj zde

 

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334