Součástí pouliční slavnosti Zažít Vimperk jinak byla již tradičně i soutěž O nejlepší vimperskou buchtu.
Jako v minulých ročnících tak i letos jste jejími nejvýraznějšími účastníky právě vy sami. Soutěž již přesahuje hranice Vimperka, dvě z ocenění směřují do Buku a do Šumavských Hoštic.
Celkem bylo do soutěže přihlášeno 11 buchet a vlastně šlo spíše o cukrářské výrobky než o klasické buchty nebo koláče.
První cenu – poukázku na košili v hodnotě 2 000 Kč od VAVI  převzala již podruhé Iveta Pavlíková, která soutěžila pod č. 9 s řezem Krtkův sen. Iveta Pavlíková obhájila své prvenství z minulého roku. Věděli jsme, že se o to pokusí, a tak jsme připravili zvláštní cenu. Tou byl gravírovaný skleněný tác na koláče nebo řezy s logem Vimperská buchta. Paní Pavlíková opakovaně zvítězila s Krtkovým snem, který upekla na radu svého syna. Její dort dostal celkem 66 hlasů.
Na druhém místě převzala cenu od Pražírny kávy a kavárny Hrunek na Náměstí ve Vimperku Jana Peková z Buku, která soutěžila s Laskonkovými řezy. Těm jste hodili celkem 56 žetonů. Třetí místo a poukázku do Kavárny ve Skále s obsadila s Andělskými řezy Petra Půbalová ze Šumavských Hoštic s 54 hlasy.


Bez nároku na ocenění dala do soutěže své buchty i Věra Vávra. Její Mrkvový dort získal 69 hlasů a Borůvkovo-citrónové cupcaky od vás dostaly 61 žetonů.
Své výrobky prezentovaly Ivana Častová, Jarka Jandová, Šárka Janásková, paní Nahodilová, Alena Marousková, Iveta Pavlíková, Jana Peková, Petra Půbalová a Věra Vávra. Některé soutěžící donesly i dva druhy dortů nebo koláčů. Na fotce je vítězka Iveta Pavlíková (vlevo) a třetí v pořadí Petra Půbalová.
Pro buchtu mohl hlasovat každý, kdo chtěl ochutnávat. Kromě toho se ale na místě sešla i porota složená ze Zdeňka Formánka, Jana Hanžla, Milana Peška a pana Reicherta, která měla výhodu, že mohla hlasovat 5 žetony. Podle poroty i podle většiny z vás byly vítězkami vlastně úplně všechny účastnice, protože všechny buchty chutnaly výborně. Celkem podle sečtených žetonů hlasovalo 170 z vás.
Všech 5 receptů na řezy a dorty, které dostaly nejvyšší počet žetonů, bude zveřejněno v Malých novinách Vimperska, na webu www.vimpersko.cz a na ostatních vimperských informačních kanálech. Jako vždy i nyní děkujeme především všem, kdo se svými výrobky soutěžili a těm z vás, kdo pro ně hlasovali.
Velké díky patří každému, kdo nám pomáhá s přípravou našich akcí. František Břečka poskytuje již tradičně zázemí a prostory restaurace Korej, Šárka Janásková dodává a zajišťuje vařečky a letos připravila i zvláštní cenu, gravírovaný tác, pro obhájkyni Ivetu Pavlíkovou. Celé dění dokumentuje  Milan Pešek. Velice nám pomáhají manželé Jarka a Standa Jandovi, Pepa Zeman, Eva Říhová, Lukáš Blaschko, Jirkové Vavrové, Ivan Strašil a Dan Spicar. Stan nám půjčila Františka Bartůšková.
Součástí aktivit Vimperska kolem Koreje je tradičně také blešák a tkalcovský stav. Tkaní předvádí Mirka Fridrichová Kunešová. Dělá nám radost, že máte o naše aktivity zájem a děkujeme vám za něj.
V současnosti se nejvíce odráží nejen  v tom, že chodíte na naše akce, ale i ve finančních darech, které věnujete opravě Kapličce na Brantlově dvoře. Kolik se na ní vybralo při soutěži O nejlepší buchtu zveřejníme, jakmile ji necháme na Městském úřadě otevřít a přepočítat.
Zažít Vimperk jinak 2019 se povedl především díky organizátorům ze spolku Vimperk žije, Beritu, MěKSu, vimperskému skautskému oddílu, Ski Klubu Šumava, vimperským gymnastkám a mnoha dalším oddílům, spolkům a lidem. Všem patří veliký dík za den, kdy jsou lidé spolu a užívají si Vimperk tak, jak ho normálně neznáme.

Galerii fotek naleznete zde.

 Za Vimpersko Martina Bělíková, Šárka Janásková, Věra Vávra, Vlasta Komrsková, Věra Vávrová

 

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334