V úterý odpoledne se nás sešlo na Hřišti Nad Pekárnou při Malování na asfalt a opékání špekáčků hodně. Děti kreslily na asfalt obrázky, za který dostaly špekáček. Celkem jich bylo 131.

Nejhezčí obrázek měl číslo 91 a jmenoval se blesk. Další moc povedené obrázky byly želva, dva obrázky duhy, mořská panna, krajinka a jednorožci. Jedna skupinka dětí kreslila jen kraby, moc pěkná byla i kočička. Všech 131 obrázků se opravdu povedlo. A spokojené nebyly jen děti. Když spočítáme maminky, tatínky, babičky a dědečky, zjistíme, že s prázdninami se loučilo mnohem více než 131 malých umělců. A do tvorby se zapojili i dospělí. Milan Dutka nakreslil obrázek mimo soutěž Milan Dutka, pomáhala mu jeho dcera Elenka.

Jako vždy, ani tentokrát bychom se neobešli bez pomoci celé řady lidí. S uspořádáním celé akce nám hodně pomohlo Městské kulturní středisko. Velice děkujeme především Petrovi Moravcovi, byl to DJ dětské diskotéky a s dětmi i tancoval. Velice se těšíme na příští rok, Petrova hudba dodala celému odpoledni nové kouzlo.

I letos nám pomohla spousta přátel a několik firem. Všem jsme jim vděční, tady jsou:

Špekáčky jsme za velice výhodných podmínek dostali od řeznictví Brejcha. Výborný chléb nám dalo zdarma Pekařství Hanžl, vodu firma Aktivant – Petráškův dvůr. Městské lesy nám poskytly dřevo a zaměstnanci Městských služeb připravili asfalt, aby se na něj dalo kreslit. Elektriku jsme napojili od manželů Koubových a Fridrichových. Díky vší této pomoci mohlo Malování na asfalt a opékání špekáčků 2019 začít.

Během odpoledne nám pomáhali Jaroslava a Stanislav Jandovi. Velký úspěch měl hadí chleba, který perfektně zadělala Petruška Litvanová. Radek Spurný využil své kuchařské umění a natáčel hadí chleba dětem na klacky. Kreslení na asfalt vedla spolu s Mirkou Fridrichovou Kunešovou také Liduška Kroupová. S průběhem akce pomáhali Petr Bělík, Lukáš Blaschko a Jirka Vávra starší. S propagací nám pomohla především Jana Matějčková a pak také Blanka Lankašová a Světlana Ferková. Všem jim opravdu děkujeme.

Kdybychom se na našich akcích nescházeli v tak vysokém počtu a navzájem si nepomáhali, nikdy by se nám nedařily. Ještě jednou vám všem děkujeme, že jste přišli a pomohli nám.

Galerii s fotkami najdete zde.

Děkujeme prostě všem dětem, rodičům, děděčkům, babičkám i přátelům za příjemné odpoledne.

A za rok se na Hřišti Nad Pekárnou znovu sejdeme a zase spolu trávíme pěkný, zábavný závěr druhého školního dne. 😊

Za celý tým Vimperska Aneta Švecová, Martina Bělíková, Milan Dutka, Věra Vávrová, Standa Hubáček, Mirka Fridrichová Kunešová, Petruška Litvanová, Šárka Janásková , Mirka Dutková, Vlasta Komrsková a Věra Vávra.

  

    

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334