Ve středu, 7. srpna, byla zahájena oprava Kapličky na Brantlově dvoře.

Na místě se sešli zástupci dodavatelské firmy TV Invest, která bude kapličku opravovat, Vimpersko zastupovaly Věra Vávrová, Mirka Fridrichová Kunešová a Vlasta Komrsková. Na místě se sešly s paní Janou Staňkovou, paní Janou Míglovou a její vnučkou, které s kapličkou bezprostředně sousedí.

Chtěli bychom jim všem poděkovat za to, že přišli. Míglovi poskytnou během stavby přístup k elektřině. Staňkovi pomohou se zemními pracemi v bezprostředním okolí kapličky a navíc věnují kus pozemku kolem ní, aby na něm mohl vzniknout okapový chodníček. Vnučka paní Míglové slíbila, že bude nad zedníky provádět dozor, aby opravdu pracovali a domluvila si za to mzdu - šmoulí bonbony.

Majitelem firmy TV Invest je Jaroslav Pretl, představil nám stavbyvedoucího pana Lukáše a nastínil, že v prvních dnech bude ke kapli navážen materiál, lešení a základní stavební technika. 

Letos bychom měli proinvestovat cca 440 tis. Kč. Za to postavíme novou střechu, oklepeme zdi a zpevníme je speciálními halifaxovými výztužemi. Když se všechno podaří, kaplička bude mít do zimy novou střechu a bude zpevněná tak, aby bylo jisté, že nespadne.

Těšíme se na setkání u kapličky. Jestli vás zajímá, jak práce postupují, naplánujte si k ní procházku. 

O postupu prací vás budeme pravidelně informovat.

Za fotky děkujeme Milanu Peškovi.

Na galerii fotek se můžete podívat zde.

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334