Kaplička na Brantlově dvoře

Kaplička na Brantlově dvoře potřebuje opravu, protože je téměř na spadnutí. Náš spolek si ji pronajal a během následujících let ji opravíme a opravenou vrátíme městu Vimperk. Za tímto účelem jsme otevřeli sbírku a transparentní účet. Právě do této sbírky budete moci přispět během Pohodové soboty ve stánku věnovaném Kapličce. 
Jak bude přispívání probíhat? Na místě bude kasička a připravené balónky. Zakoupením balónku přispějete do sbírky. :)

Už teď děkujeme!
Kaplička: Brantlův dvůr, Vimperk. Kontaktní osoba: Věra Vávra, 775 559 989, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Město Vimperk

Naše město bude mít na Pohodové sobotě jako jeden z jejích partnerů informační stánek. 
Ve Vimperku je každý rok bohatý na nejrůznější akce, které město a Městské kulturní středisko pořádají pro vás. Stačí zmínit jen Mezi pivovary, divadélka Kašpárek pro děti, setkání dřevosochařů, Natur Vision a mnohé další. Určitě stánek nepřehlédněte a zastavte se u něj.


CVAKNI TO!

Luční 501, 385 01 Vimperk. Telefon:  720 414 786

Čeká Vás společenská událost? Chcete zažít něco jedinečného a zábavného? Půjčte si polaroid a fotky budete mít hned! :-)

Náš FB je zde.


Pletení z papíru a háčkování

Jarka Dejmková

Pocházím z Prahy, ale již přes 40 let žiji v mém milovaném Husinci. Po celý svůj život, kam mi paměť sahá, se zabývám ručními pracemi, ať již je to pletení, háčkování,  vyšívání a ráda zkouším stále něco nového. Před zhruba šesti až sedmi lety jsem náhodou díky své kamarádce objevila pletení z papíru, které mne tak nadchlo, že se tomuto koníčku či spíše koni věnuji stále a stále mne baví. Je to koníček dosti náročný, tak věřím, že ruce budou sloužit dále a já se budu učit a učit. Jsem ráda, když se mé výrobky líbí a s radostí využívám maličkostí k obdarování mých blízkých i kamarádek a známých. 

Už těším na Pohodovou sobotu. Přeji vám příjemný den.


GOMI

Pletená a háčkovaná móda, Ivana Rajniaková, Mírová 431, 385 01 Vimperk. Telefon: 728 950 472, www.gomi.cz

Dlouho jsem nosila v hlavě myšlenku a v srdci přání tvořit něco originálního, mít něco svého a dělat věci tak, jak se mi líbí. 
A protože pocházím z krásné, ale věčně studené Šumavy, tak za jednoho chladného a temného večera jsem vzala do ruky háček a klubíčko... zapojila trošku fantazie a tím vzniknul můj první originální Vimperský kulíšek. K ručním pracím jsem inklinovala už jako malá a to díky paní učitelce, které se pod rukama zrodily nádherné kousky, které jsem vždycky obdivovala.
U svých vlastních věcí garantuji originalitu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Při výrobě dbám zejména na použití kvalitních a osvědčených materiálů – přírodních či směsových přízí obsahující alpaku, 100% vlnu, hedvábí nebo bavlnu.
Všechny mnou vyrobené čepičky se vyznačují padnoucími střihy, propracovanými detaily, vkusnou jednoduchou barevností... prostě tak, aby co nejefektivněji zapadly do vašeho šatníku.
Střihy výrobků jsou většinou originální, často jsou výsledkem čiré improvizace a momentálního rozpoložení. 
Vše vzniká u mě doma v maličké dílně. Za celým procesem stojím já a mé ruce  a to od výběru přízí, přes výrobu, focení a balení. 
Každý originální kousek je vyroben poctivě a s láskou. 
GOMI je malou rybkou v rybníku hand made značek, ale pro mě je to celý svět, který mi pomáháte budovat a za to vám z celého srdce děkuji.

Ivana Rajniaková

 

Dominika Chválová - Fotografické a vizážistické studio pro ženy

Telefon: 720 414 786

Jsem fotografka, make-up artistka (certfikovaná vizážistka) a vlasová stylistka (společenské účesy a základní úprava vlasů) :-)
Prohlédněte si profil mého studia a přihlašte se do jednoho z programů.
Těším se na Vás.

Dominika Chválová je vícemistryní ČR v kategorii make-up za rok 2018. Je nám ctí, že se Pohodové soboty zúčastní a uvidíme její práci.


Řezbářství

Víťa Jakl bude mít místě stánek, ve kterém bude prodávat a snad i vyrábět své krásné věci, které sám vyřezal a vydlabal.

Těšíme se. 


Kosmetika

Světlana Kysilová představí novou značku dekorativní i pleťové kosmetiky Faberlic.

Těšíme se na ní i její kolegyni. 


Sari designer

Bižuterie a šperky budou mít na Pohodové neděle velké zastoupení. Pod značkou Shari designer je vyrábí Šárka Řezníková. O sobě a o své tvorbě říká: "Jsem rodačka z Vimperka. Od mala mně fascinoval svět umění a módy. Vždycky jsem chtěla být originální a extravagantní. Ráda zkouším nové věci a proto jsem se chopila příležitosti a vytvořila firmu Sari designer - háčkované a desingové šperky. Každý šperk je vytvořen jako příběh, který píšete vy sami. Jsou v nich city, nálady, osobní zkušenosti i velké naděje a sny..."


Šárka Žlábková - Fashion Designer

Jmenuji se Šárka Žlábková a pocházím z jižních Čech.
Fashion designu a oděvní tvorbě se věnuji již od roku 2006, kdy současně vznikla i módní značka ŠŽ jako monogram z mého jména. Tato signatura a je i zároveň logem, značkou, pro veškerou mou dosavadní tvorbu.
Specializuji se především na návrhy a výrobu originálních dámských společenských šatů, kterým nechybí jedinečnost, svéráznost a styl. Díky jisté dávce extravagance se Vaše šaty stanou doslova uměleckým dílem.
Oděvy jsou často zdobeny ruční malbou, která je doplněna kamínky, aplikacemi z koženky, což bývá častým charakteristickým a jedinečným znakem značky SZ.
Mé šaty jste doposud mohli zhlédnout na různých společenských událostech či maturitních večírcích. Mezi největší dosavadní úspěchy patří například nafocení kalendáře v rámci pořádání již tradiční Vlasové módní show Michaely Čížkové nebo spolupráce se soutěží krásy Miss Jihočeské university.

 


Anes – šperky z hodinek

AneS je značka autorských šperků a doplňků Anety Švecové.

Mírová 406, 385 01 Vimperk. Telefon: 774 333 787

Aneta je vimperská milovnice steampunku, která se snaží tenhe výjmečný styl zakomponovat i do běžného života. Steampunk je sci-fi inspirovaná stoletím páry, technikou a pokrokem. Přitom pára je pro 19. století hlavním zdrojem energie. Kostýmy jsou oproti tomu z velké části inspirované viktoriánskou dobou. Kombinace viktoriánských korzetů a technických součástek je na první pohled neslučitelná. Přitom ale vytváří opravdu efektní a jedinečný styl. Aneta už má svůj vlastní obchod. Nachází se ve Vimperku na sídlišti v přízemí bývalé Detvy. Můžete ji tam navštívit nebo ji kontaktovat pomocí FB stránek AneS - šperky z hodinek.
Jak řekl Albert Einstein: "Je tisíce způsobů jak zabít čas, ale žádný jak ho vzkřísit." AneS se o to svou tvorbou pokouší... 


Spolek Slunečnice

1. máje 74, 385 01 Vimperk. Telefon: Jana Šabršulová - 774 966 533, Radka Furišová - 606 610 585. www.spolekslunecnicevimperk.webgarden.cz

I lidé s postižením mají stejné základní potřeby jako lidé bez postižení - chodit do školy se svými vrstevníky, mít smysluplnou práci, bezpečný domov, rodinu, přátele, mít možnost bavit se ve volném čase, prožívat běžné vztahy, ať už kamarádské či partnerské...

Získání a upevnění sociálních a pracovních dovedností, potřeba podpory při kontaktu s veřejností, potřeba být užitečný, mít pocit vlastní hodnoty, to jsou potřeby, jejichž naplňování není snadné v prostředí velkokapacitního pobytového zařízení ústavního typu. Proto Spolek Slunečnice reagoval na potřeby cílové skupiny osob s mentálním postižením, jejichž naplnění zvýší pravděpodobnost začlenění se do běžné společnosti, včetně pracovního uplatnění.
K naplnění svých potřeb potřebují tito lidé podporu a otevřenost společnosti, a to jim v našem spolku nabízíme.

Dílny jsou místem vzájemného setkávání lidí se zdravotním postižením s lidmi zdravými a to při společných pracovních činnostech, kde tito lidé získávají nové zkušenosti a dovednosti.
Vyškolení pracovníci nabízejí uživatelům dílen především vstřícné pracovní prostředí s přátelskou domácí atmosférou, individuálním přístupem a respektováním jejich přání a potřeb.
...chceme být s vámi, buďte s námi...

 

Mýdla, bižuterie - Jaroslava Šebestová

Na vimperském sídlišti se skrývá hodně talentovaných lidí. Jaroslava Šebestová je jednou z nich.

Na jejím stánku na Pohodové sobotě najdete voňavá mýdla a bižuterii inspirovanou andělíčky.


Korálkové šperky - Marcela Vlčková

Marcela Vlčková bude mít na Pohodové neděli stánek.

Říká: "Vyrábím šité korálkové šperky pro radost a ozdobu žen. Každý kousek je originál, ručně šitý a vymýšlený. Nikdy se nepotkají dvě ženy se stejným šperkem.
Nevím, co víc dodávat, dál se musí prohlížet."


Move to Live - Dětské tance

Míša Sochová, Pivovarská 2, 385 01 Vimperk. Telefon: 775 115 059, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.fitnessvimperk.cz

Fitness centrum Move To Live se nachází v patře nad "restaurací MIŠ-MAŠ" - hlavní vchod je z parkoviště (bývalá tržnice).

  • dětské kroužky - tance, divadélko, angličtina
  • mimo jiné u nás najdete saunu a solárium
  • zónu zaměřenou na redukci nadváhy (nejen žen) Vacu Fit,Thermo Fit, Rolletic, Vibro Gym
  • skupinové lekce TRX, Cross fit Pump, Zumba, Step AE, TABATA, Bodyforming,HSSP, Zdravá záda

Máte také možnost využít služeb trenéra.


Obchůdek u Elenky

1. Máje 108, 385 01 Vimperk, Markéta Staňková o svém obchodě říká:

Otevřením svého vlastního obchůdku jsem si v květnu 2013 splnila sen. 
Sortiment  jsem přehledně roztřídila podle věku dítěte. Takže můžete jednoduše vybírat vždy z produktů odpovídající velikosti. Obléknete u nás nejmenší novorozeně i náctileté dítě. Prodáváme renomované anglické a evropské značky. V široké a ucelené nabídce najdete mimo jiné

  • Dětská trička, tílka, košile
  • Dětské kalhoty, kraťasy
  • Šaty, sukně
  • Mikiny, bundy
  • Plavky, čepice, obuv

Chcete mít při nakupování klid? Žádný problém. Součástí našeho obchůdku je i dětský koutek s hračkami a televizí. V nabídce také možnost zakoupení vlastního kočárku s vybavením. 
Nabídka našeho obchůdku zahrnuje dětské oblečení především těchto značek: Next, Adams, Zara, Nike, Primark, Adidas, Pimkie, Disney baby, Cherokee, Marks & Spencer, Mothercare, H & M, C & A, Lady Bird, Mimi Mode, Early Days, Lonsdale, George, Gap a další


VAVI

Pivovarská 475, 385 01 Vimperk. Telefon: 388 411 602, www.vavi.cz

Jsme česká firma, která pro Vás ve Vimperku šije košile a halenky. Konfekční i zakázkové.

Většinu svého času věnujeme tomu, abyste měli takové košile, jaké potřebujete a chcete. Doufáme, že Vám dělají radost stejně tak, jako nás baví pracovat pro Vás.


Zlatnictví – Anna Píchová

Rožmberská 71, 385 01 Vimperk

Hledáte zajímavý šperk či hodinky jen tak pro radost? Navštivte naše klenotnictví.

Zlatnictví – Anna Píchová – bylo otevřeno ve Vimperku v roce 2014. Ve světě šperků se však pohybujeme již 18 let.
V naší prodejně v Rožmberské ulici nabízíme našim zákazníkům široký sortiment šperků ze zlata, stříbra, chirurgické oceli a přírodních drahých kamenů v různých cenových relacích. V našem sortimentu nechybí velký výběr hodinek různých značek a samozřejmě i rozličné nástěnné hodiny. Zajišťujeme kompletní zlatnický a hodinářský servis. Provádíme zlatnické a hodinářské opravy.

Dále nabízíme zakázkovou výrobu šperků včetně snubních prstenů.

Snubní prsteny je možno vyrobit ze žlutého, bílého nebo červeného zlata, možná je i kombinace lesklých a matovaných ploch. Umíme vyrobit snubní prsten dle předlohy zákazníka. Na snubní prsteny je možno vyrýt jména novomanželů, datum svatby, ale i jiná slova.

Nevíte si rady s výběrem dárku pro Vaše nejbližší? Nabízíme řešení v podobě praktických dárkových poukázek.

 

Kavárna ve Skále

Jitka Kováříková, Michaela Černá, Pivovarská 61, 38501 Vimperk. Telefon: 776 132 372, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dlouhá léta si každá z nás pohrávala s myšlenkou otevřít kavárnu, místo, kde by se lidé scházeli na kus řeči, mohli posedět nad šálkem dobré kávy nebo při sklence vína a na chvíli zapomenout na svět za dveřmi. Jednoho dne se naše cesty, sny a vize sešly, a tak Vás zveme na kus řeči. Těšíme se na Vás. Vaše Kavárna Ve Skále
Více zde: www.kavarna-ve-skale.cz


Maďarské klobásy

Robert Czajlik přiveze pravé maďarské klobásy, které znáte už z Klobásobraní.
Nechte si chutnat. :)


Párky v rohlíku

U stánku Jana Valenty najdete párky v rohlíku a další rychlé občerstvení. Přeskočte oběd a jedno odpoledne na zdravou stravu nemyslete. 


Pizza da Niko

Nicola Schettini, Pivovarská 60/12, 385 01 Vimperk, 728 228 338

Niko připravuje každý den italská obědová menu. Pizzu i menu si můžete objednat po telefonu a pak jen vyzvednout. Jestli se vám nechce z domova, objednejte si ji domů. Jak skvěle Nikova jídla chutnají, si dobře pamatujeme ze Salenta. Náš telefon je 728 228 338. Dobrou chuť.


Zmrzlina

Jaká by to byla pouť bez zmrzliny? 

Jana Šašková má na zmrzlinu celý přívěs... Tuhle zmrzlinářku Vimperk ještě neviděl. ;) 


Dobrovolní hasiči Hrabice

Hasiči z Hrabic připravují program pro děti. Probíhat bude před školou.

Schválně, čím vším se dá trefit do kuželek? Třeba i proudem vody?


Malování na obličej

Katka Železná si vystačí s málem a přitom umí dělat dětem velkou radost.

Udělá z nich pejsky, kočičky nebo víly, jak jen budou chtít. :)

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334