Knížky pro malé i velké čtenáře zajistila společnost Rohde & Schwarz

Čekáte na spojení a máte dlouhou chvíli? Na autobusovém nádraží ve Vimperku nyní v čekárně najdete první veřejnou knihovničku, kterou nechala vyrobit a instalovala místní firma Rohde & Schwarz. Knihy i časopisy je z ní možné volně brát, odnášet i přidávat.

Formát otevřené knihovny úspěšně funguje již v několika městech České republiky. Tento typ knihoven nalezneme i v evropských a světových metropolích. Lidé se naučili nosit knihy, pro které již nemají uplatnění a trávit čas nad publikacemi, které v poličkách otevřené knihovny náhodou objeví.

Přidáváme fotky z hlavního města Lichtenštejnska, Vaduz a taky z maďarské Budapešti, kde jsme podobné knihovničky na svých cestách potkali. A teď má jednu z nich díky Rohde & Schwarz i Vimperk. Jestli máte doma nějaké zbytečné knížky nebo zajímavé časopisy, můžete pomoct a knihovničku sami dál zaplňovat.

„První veřejná knihovnička slouží všem, které baví číst. Věříme, že tak lidem zpříjemníme čekání na autobusové spojení,“ říká zástupkyně firmy Rohde & Schwarz závod Vimperk Lucie Laštíková.

Čekárna autobusového nádraží ve Vimperku, ve které naleznete veřejnou knihovničku, je otevřena ve všední dny od 5 do 17 hodin.

Tak se zajděte podívat, jak vypadá vimperská pouliční nebo chcete-li nádražní knihovnička po svém zprovoznění.


První vimperská pouliční knihovnička ještě před umístěním.

 
Knihovničky ve Vaduz a v Budapešti.

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334