Jak Vimpersko pomohlo díky vám sehnat počítače pro Nepál.

Pepa Zeman a Eva Říhová jezdí celkem pravidelně do Himálaje. Když letěli naposledy, vezli s sebou spoustu dětských bot.

Nejezdí totiž jen na expedice, ale při svých cestách do Nepálu se snaží pomáhat jedné škole, která leží v malé a těžko dostupné horské vesnici Ghat.

Už dlouho před tím, než se včera vydali na cestu, věděli, že by bylo skvělé, kdyby do tamní školy přivezli dva notebooky. Dokonce je měli od někoho slíbené, ale před dvěma týdny se dozvěděli, že to nevyjde a oni je nedostanou.

Tehdy se obrátili na nás. Vlastně nám o tom mezi řečí řekl Milan Pešek. Tak jsme zvedli telefony a ptali se několika lidí ve Vimperku a dalších v Praze a jinde po Čechách. Žádná banka, firma, ani jednotlivec z našeho okruhu neměl použité notebooky, které by mohl poslat dál.

Tak jsme Pepovu a Evinu prosbu pověsili na Facebook a během několika dnů se sešlo 5 různě velkých, starých a výkonných malých počítačů. V tu chvíli vzkázal Honza Tráva, že i on vezme dva do „své“ školy.

Do notebooků jsme dali pohlednice našeho města se zprávou, že lidi z Vimperka (místa na jihu České republiky) zdraví lidi v Ghatu a jim i děckám přejeme jen to nejlepší. A bylo to.

Pepa a Eva odletěli první jarní den kolem osmé večer a dobrá vůle všech, co nám v téhle malé akci pomohli nebo v ní sehráli hlavní roli, letěla s nimi. Děkujeme vám.

Notebooky darovali: Čtyřkolky Šumavapaní Caisová, Vendula Gregrová, Lucie Rambousková, Standa Synek a Veronika Zeppelinová. Všechny je zdarma prohlédl, vyčistil a zkontroloval Jaroslav Steidl ze S&S Počítače a mobily.

 

Telefon
+420 775 559 989
Adresa
Vimpersko z.s.
Hrabice 53
385 01 Vimperk
Bankovní spojení
115-4617500257/0100
05906334